Aktuality

26.04.2013 Novinky letnej sezóny 2013

Vyberáte letné pneumatiky a chcete sa vyhnúť tomu, že za rok jednu gumu prerazíte a nebudete už môcť zohnať novú do sady, pretože už sa nevyrába? Vyberajte z dezénov pneumatík, ktoré sú novinkami 2013. U všetkých nových pneu nájdete u detaile produktu zelený štítok, označujúci novú pneumatiku. Pre letnú sezónu sme novo naskladnili napríklad pneumatiky Goodyear EfficientGrip Compact, Fulda SportControl, Dunlop Econodrive a tiež Pirelli P7 Blue Cinturato, ktorá je zelenou úspornejšia variantom k dezénu Pirelli P7 Cinturato. Majiteľa dodávkových vozidiel poteší, že dezén Continental Vanco 2 je nahradzovaný novou pneu Continental ContiVanContact 100.

02.04.2013 Aké pneumatiky uspeli v testoch?

Potrebujete nové letné pneumatiky? Pri výbere vhodných letných pneu pre vaše vozidlo by ste sa nemali v ponuke pneu orientovať len podľa ceny, ale zvážiť aj iné parametry, ako sú jazdné vlastnosti a parametre novo uvádzané na štítkoch. Iba kvalitné pneumatika šetriace palivo vám zaistí bezpečnú a pohodlnú jazdu a poteší aj vašu peňaženku. V porovnávacom teste letných pneumatík pre sezónu 2013 vyhrala pneumatika Dunlop Sport BluResponse. Na mokrej ceste mali tieto pneumatiky absolútne najkratšiu brzdnú dráhu zo všetkých testovaných. Na druhom mieste obstála pneu Continental ContiPremiumContact 5, ktorá ponúka komfortnú jazdu a dobrú odolnosť proti aquaplaningu. Tretiu priečku obsadila pneumatika Goodyear EfficientGrip Performace, ktorá vyniká výsledky pri brzdení na suchom povrchu. Všetky testované pneu si môžete prezrieť na stránke Testy letných pneu 2013.

17.03.2013 Tri novinky od Nokian

Spoločnosť Nokian Tyres pre tohtoročnú letnú sezónu vyvinula hneď 3 nové pneumatiky. Vysoko výkonná pneumatika Nokian Zline je vhodná pre športové vozidlá a dokáže okamžite reagovať v zákrutách. Nová vrstvená štruktúra pneumatiky vyrobená pomocou nanotechnológie zaručuje skvelé vlastnosti pre rýchlu jazdu. Ďalšia nová pneumatika je Nokian Line, ktorá majstrovsky zvláda rýchlé zmeny stavu cesty. Pneumatika poskytuje vynikajúcu priľnavosť aj v prípade, že sú cesty šmykľavé. Poslednou novinkou koncernu Nokian je pneu Nokian eLine, pri ktorej výrobe bol braný ohľad na životné prostredie. Pneu eLine je pre vodičov, ktorí ocenia nízku spotrebu paliva a nižšie emisie výfukových plynov. Táto pneu zaisťuje najlepšiu palivovú úspornosť a přilnavoast na mokrom povrchu v danom obore.

28.09.2010 Najnovšie výsledky zimných testov sú tu!

Pneumatika Goodyear Ultragrip 7+ bola na základe nejnovšieho vydania nemeckého magazínu Autozeitung hodnotená ako „veľmi doporučovaná“. Medzi ďalšími 14 konkurenčnými značkami sa umiestila na úspešnom druhom mieste. Nikoho isto neprekvapí záver magazínu Autozeitung, podľa ktorého sa vyplatí investovať viac peňazí do prémiových dezénov ako je Goodyear Ultragrip 7+.

25.09.2010 Výsledky zimných testov časopisu Auto Bild

Picture Testovacia jazda na ľade a snehu priniesla jasné výsledky. Dokonca aj pri nebezpečí aquaplaningu mali testované značky pneumatík všetko pod kontrolou. Rozdiely oproti tomu boli zaznamenané u jazdných vlastností na vlhkom povrchu. Zatiaľ čo Dunlop a Continental bodovali, Nokian WR sklamal so silnou nedotáčavosťou vozidla a predĺženou brzdnou dráhou. Na konci testovania však bolo jasné, že víťazom sa stane pneumatika Dunlop SP Winter Sport 3D, ktorá si pre vyrovnané výkony vo všetkých testovacích disciplínach vyslúžila razítko „príkladná“.

zdroj: Auto Bild Sportscars, október 2010

23.09.2010 Jednotka tejto zimy? Continental Winter Contact TS 830!

Picture Ak si chcete na zimu zohnať to nejlepší, vsaďte na zimné pneumatiky Continental Winter Contact TS 830. Nemecký časopis Auto Zeitung priniesol výsledky najnovších zimných testov a pneumatika Continental Winter Contact TS 830 sa stala jasným víťazom: na suchom povrchu má krátku brzdnú dráhu, na snehu je stabilná a veľmi jednoducho sa ovláda, na mokrom povrchu sa zase môže pochváliť vynikajúcou spätnou väzbou.

zdroj: Auto Zeitung, 2010

16.08.2010 Ekologická pneumatika Nokian V hodnotená testom Auto Bild ako „veľmi doporučovaná“

Picture Zelená pneumatika Nokian V bola pri poslednom testovaní ekologických pneumatík nemeckým automobilovým časopisom Auto Bild ohodnotená ako „veľmi doporučovaná“. Výsledok „veľmi doporučovaná“ znamená najvyššie možné ohodnotenie, ktoré môže pneumatika v testoch získať. Fínská premiérová pneumatika významnou mierou znižuje spotrebu paliva a taktiež zaručuje vysokú bezpečnost a to hlavne na mokrom povrchu. Podľa časopisu Auto Bild patrí k najlepším vlastnostiam pneumatiky Nokian hlavne vynikajúca jazdná stabilita na suchom aj mokrom povrchu, vysoká odolnosť voči vzniku aquaplaningu, krátka brzdná dráha na mokrom povrchu a uspokojivá spotreba paliva. Vo všetkých testovacích kategóriach zároveň vyšlo najavo, že je pneumatika Nokian V úplne ohľaduplná k životnému prostrediu.

zdroj: tlačová zpráva
ShopRoku.cz 2008
3.místo - shop roku 2008

Na základě hlasování veřejnosti a odborné poroty jsme mezi eshopy v kategorii Auto, moto, pneu získali 3. místo v soutěži Shop roku 2008.

Čekejte...
TOPlist