Plechové disky


Jak se vyznat v rozměrech disků?

Zobrazit podrobné informace

Ako vybrať oceľový disk?

  1. 1 V konfigurátore vyberte vozidlo. Konfigurátor zobrazí iba kolesá, ktorá na voz pasujú .
  2. 2 Pre istotu radšej overte, či máte vo v Elke technickom preukaze v sekcii kolesá a pneumatiky rovnaký rozmer aký kupujete. V TP je uvedené napr 6,5 J x 16 ET 50. Niektoré vozidlá môžu mať uvedené ešte ďalšie homologované rozmery v sekcii ďalšie záznamy.
  3. 3 Ak chcete mať naozajstnú istotu, overte, že skrutiek na vašom aute je zhodný s počtom dier na bicykli ktoré kupujete. Ak máte napr 5 dier potrebujete rozmer 5x čokoľvek napr 5x112 je pre VW Golf.
  4. 4 Na vozidlo je niekedy možné namontovať aj iné rozmery ako máte v TP . Typicky sa líši v ET (ako moc je koleso zapustené). V takom prípade môžeme na požiadanie vystaviť typový list.
  5. 5 Do poznámky v objednávke uveďte na aké vozidlo disky kupujete. Radšej všetko ešte raz skontrolujete a zašleme vám aj správne príslušenstvo .

Ukážkové označenie disku: 6x15 4x108 63.4 ET37.5

6 Šírka disku v palcoch 6 ". Šírka pneumatiky sa vyberá podľa tejto hodnoty. Náš konfigurátor vám sám ponúkne vhodné pneumatiky.

15 Priemer disku v palcoch (1palec = 25,4 mm). Obvyklé rozmery sú 14 - 17 palcov. Pneumatika musí mať rovnaký priemer napr. 195/65 R15

4 Počet skrutiek (dier v ráfiku). Pozrite sa na počet skrutiek na vašom voze či sa zhodujú.

108 Rozstup v mm, ktorého hodnota určuje priemer kružnice, na ktorej leží upevňovacie skrutky. Tohle sami ťažko zmeriate, využite náš konfigurátor.

63.4 Priemer stredovej diery, je udávaný v mm a prakticky každý výrobca automobilov používa iný. Bicykel musí mať dostatočne veľkú dieru, aby išlo nasadiť na náboj na vozidle. Využite náš konfigurátor.

ET 37 Zális - udáva sa v mm. Udáva, ako hlboko zapadne koleso do blatníka (čím väčšia je hodnota ET, tým viac koleso zapadne k stredu vozidla). Príklad: a) ET45 = koleso je veľa schované v blatníku, b) ET0 = koleso vystupuje až k okraju blatníka, c) ET-20 = koleso už presahuje von, mimo blatník. Na určitý typ vozu je možné použiť rôzne hodnoty ET. V prípade extrémne nízkych hodnôt ET býva niekedy potrebná úprava vozidla (blatníkov).


Ocelové disky

Disky na auto jsou vedle pneumatik další významnou položkou. Výběr plechových disků by rozhodně neměl být uspěchán. O všem je třeba se řádně informovat. Nekupovat pouze nejlevnější ocelové disky, ale nakoupit kvalitní disk na auto s odpovídajícími vlastnostmi. Náš e-shop nabízí lacné disky s požadovanými vlastnostmi. Testováním jsme pro vás vybrali pouze kvalitní materiály, technologie výroby a bezpečné plechové disky. Naše nabídka je i tak velmi široká a plechové disky u nás vybere každý. Stačí si jednoduše v našem formuláři zadat požadované údaje a náš systém vám doporučí disky na auto přesně podle vašich požadavků. lacné disky jsou dnes k dostání všude, ale lacné disky s požadovanou kvalitou získáte zde u nás. Nakupujte snadno ocelové disky na auto bez zbytečného hledání. Zadejte do formuláře váš požadavek a máte disky na auto ihned. Bez čekání, bez front a jednoduše z domova.
ShopRoku.cz 2008
3.místo - shop roku 2008

Na základě hlasování veřejnosti a odborné poroty jsme mezi eshopy v kategorii Auto, moto, pneu získali 3. místo v soutěži Shop roku 2008.

Čekejte...
TOPlist